Šití

Bezpečnostní pás do auta pro těhotné

16. září 2013 v 23:33 | Hraboška

Kamarádka si nedávno kupovala pás do auta pro těhotné Be Safe. Věc je to určitě dobrá, ale ta cena je šílená. Tak jsem si řekla, že ho pro švagrovou zkusím ušít. Náklady byly minimální, s výsledkem jsem docela spokojená. Škoda jen, že mě to nenapadlo už dřív.

Doplňky k přebalování

10. srpna 2013 v 10:36 | Hraboška

Ve výbavičce jsem se od spánku a odpočinku přesunula k přebalování. Představuji tedy další přebalovací podložku, pytlíky na špinavé plínky a síťky na praní.

Žirafí kolekce - část třetí - spací pytel

10. srpna 2013 v 10:21 | Hraboška

Spací pytel pro miminka je fajn věc. Hodí se nejen pro odkopávající se děti, kterým tak nehrozí studené nožičky, ale třeba i na cesty, když nechceme vláčet objemnou peřinu. A tak nemohl chybět ani v žirafí kolekci pro švagrovou.

Žirafí kolekce - část druhá - zavinovačka

10. srpna 2013 v 10:12 | Hraboška

Miminka a zavinovačky k sobě prostě patří. A protože Stázinčina sestřenice se narodí na podzim, bude potřeba zavinovačka vesele barevná a teploučká. Žirafí kolekce tak pokračuje právě zavinovačkou.

Žirafí kolekce - část první - do postýlky

10. srpna 2013 v 10:00 | Hraboška


Po přebalovacích podložkách pokračuju v šití výbavičky pro švagrovou. A protože oranžová je její oblíbená barva, neodolala jsem vzoru běžících žiraf na oranžové, koupila v obchodě u Gábinky pár metrů látky a obšila celou postýlku. Představuju první část - chránič matrace, mantinel, povlečení na peřinu, kapsář a nahřívací polštářek. Následovat bude zavinovačka a spací pytel.

Sukně a šatičky za pár kaček

11. července 2013 v 13:05 | Hraboška

Na počátku byla dlouhá sukně ze sekáče za 10 Kč, kus stuhy a bavlněné krajky. Výsledkem je krátká sukně pro maminku a šatičky pro dcerku :-)


Zástěra pro chlapa

9. července 2013 v 22:42 | Hraboška


Kamarád slavil narozeniny. Přemýšlela jsem, co mu dát vtipného a zároveň aspoň trochu praktického a volba padla na kuchyňskou zástěru.

Vložka do kočárku

5. července 2013 v 11:18 | Hraboška

Asi před měsícem "přesedlala" Stázinka z hlubokého kočárku do sporťáku. Nelíbilo se mi však, že by v něm měla ležet nebo sedět přímo na té kočárkové umělině (zvlášť teď v létě). A podložení velkou plínou rozhodně není ideální, tvarově tam samozřejmě vůbec nepasuje, hrne se atd. Navíc jsem měla vyhlédnutou krásnou bavlnu, která se barevně přesně na náš kočárek hodila. A tak jsem spojila příjemné s užitečným a ušila vložku do kočárku, která ho nejen vylepší funkčně, ale taky ho zkrášlí.

Přebalovací podložky

25. června 2013 v 20:28 | Hraboška
Švagrová čeká na podzim miminko, tak jsem se pustila do šití části výbavičky. Pro začátek pratelné přebalovací podložky pro ni a pro její kamarádku.


Hrací deka

2. května 2013 v 22:28 | Hraboška


Poté, co mě loni na podzim po narození dcery začalo bavit šití a nechybělo moc k rozpíchání prstů od šití v ruce, jsem si před necelými třemi měsíci pořídila šicí stroj. Krátce předtím jsem si přečetla jeden článek o propojení jemné motoriky s centrem řeči. Pak jsem si v hlavě promítla skromnou hromádku zbytků látek po předchozích šicích pokusech (přebalovací podložky, flísová a softshellová zateplovací kapsa na zimní nošení v šátku). A začal se líhnout nápad - pro začátek ušiju Stázince hrací deku na procvičování hmatu.
 
 

Reklama