Šití

Zelené polštářky

28. června 2014 v 8:00 | Hraboška

Protože kočičí polštářky měly v práci úspěch, zatoužila další kolegyně také po novém oblečku pro svoje polštářky. No, spíš polštáře, jsou totiž 140 cm dlouhé :-). Látky si koupila sama (u Lady), vybrala krásné jarní zelené odstíny a vzory.

Kočičí polštářky

27. června 2014 v 8:00 | Hraboška

Kolegyně si nedávno nechala přečalounit sedačku a potřebovala nové povlaky na polštářky, tak poprosila mě. Jen si pořád nějak nemohla vybrat tu pravou látku. A pak jsem jednou já při brouzdání v e-shopu u Mechulky narazila na úžasnou kočičí látku, a protože vím, že kolegyně je kočkomil, bylo mi hned jasné, že tohle bude ta pravá látka pro ni. A měla jsem pravdu :-).

Růžovobílá kočičí kolekce do postýlky

26. června 2014 v 8:00 | Hraboška

Na jaře si u mě kamarádka objednala výbavičku do postýlky pro svoji švagrovou. Pejsková šedobílá kolekce se zřejmě líbila, protože chtěla ty stejné věci, jen v barvách pro holčičku. Vybrala si bílou látku s oranžovými a růžovými kočkami a jako doplňkovou růžovou.

Vodácká trička

25. června 2014 v 8:00 | Hraboška

Před dvěma lety začala naše parta kamarádů v létě jezdit na vodu. Zatím tedy beze mě, protože první rok jsem byla dva měsíce před porodem, loni s 11měsíčním dítětem jsem dělala doprovodné vozidlo, letos se mě to s čerstvým miminkem netýká, za rok budu zase to doprovodné vozidlo, takže do lodi se možná dostanu napřesrok :-). Ale jak jsem tak loni ze břehu sledovala různé posádky, řekla jsem si, že by to chtělo taky nějaký "stejnokroj". A manžel usoudil, že nebudeme vymýšlet žádné složitosti a že mám ušít jednoduchá pruhovaná trička. Ostatní souhlasili, tak jsem se pustila do díla :-)

Stínítko (sluneční clona) na kočárek

24. června 2014 v 13:27 | Hraboška

S prvními paprsky jarního sluníčka (ne, neupsala jsem se, jen mám "trošku" skluz ve zveřejňování ušitých výtvorů :-) ) bylo potřeba vyřešit zastínění kočárku. Tedy pro starší cácorku už jen na chvíle, kdy ve sporťáku usne, ale výhledově hlavně pro tu druhou, v té době ještě v bříšku. Plína hozená přes boudu kočárku se mi moc nelíbí a slunečník je k ničemu (stačí mírně změnit směr jízdy a stejně někudy do korby svítí), takže jsem si ušila vlastní stínítko - sluneční clonu.

Dětské recy džíny

19. června 2014 v 22:24 | Hraboška

Než střihnu do softshellu, rozhodla jsem se střih na kalhoty koupený u Caramilly otestovat na nějakém recy materiálu. Volba padla na manželovy vyřazené džíny. Vydalo to na dvoje dětské :-)

Velká nákupní taška kočičí

18. června 2014 v 23:42 | Hraboška

Z porodnice jsem doma dva týdny a na šicí stroj jsem se zatím stihla jen podívat. Děti mi totiž nejvíc volného času dopřávají až tak po desáté večer, když obě usnou, a to už nemám to srdce rušit vrčením šicího stroje sousedy (bydlíme v paneláku). Tak než se zajede nějaký režim a než budou volné chvilky na šití i přes den, zveřejním aspoň postupně věci našité v posledních 2-3 měsících před porodem, které jsem stihla tak akorát vyfotit, ale dát je sem už nějak ne :-).
A začnu úžasnou velkou nákupní taškou, ušitou už někdy na konci března.

Žirafí povlečení zelené

14. dubna 2014 v 0:37 | Hraboška

Protože postýlku budeme brzy potřebovat pro miminko, přesídila starší dcera nedávno na velkou postel. A tato událost si přímo říkala o nové povlečení. Látku na něj už jsem měla doma skoro rok, jen čekala na svou příležitost :-).

Čepička s beruškou

8. dubna 2014 v 14:26 | Hraboška

Abychom neměli všechny čepičky červenočerné, střihla jsem ještě do jednoho staršího trička. A na světě je rohatá jarní zelená čepička s beruškou :-)

Matrace do cestovní postýlky

3. dubna 2014 v 13:18 | Hraboška

Nedávno jsme vyhazovali starou válendu, která kvůli prasklému roštu sloužila už jen jako úložný prostor a na velmi výjimečné přespání. Ale protože molitanové matraci a potahům nic nebylo, rozhodla jsem se pro recyklaci. Vznikla tak matrace do cestovní postýlky (ne že bychom ji chtěli vláčet s sebou na cesty, ale jedna z babiček si pro přespávání vnoučat u sebe cestovní postýlku pořídila, tak ať to mají děti pohodlnější).
 
 

Reklama