Šití

Letní "potah" na autosedačku

12. listopadu 2014 v 23:42 | Hraboška

Hlásím se po delší době. Ne že bych v létě a teď na podzim nic neušila... ale pořád bylo na práci něco jiného, na šití času málo a na zveřejnění už nějak nedošlo. Tak aspoň dodatečně.

S vyššími letními teplotami je dobré mít na autosedačku letní potah, který dítěti trochu uleví od pocení. K většině autosedaček není problém ho koupit, já jsem se však rozhodla zkusit ušít vlastní.

Soví sova

10. července 2014 v 21:40 | Hraboška

Jak jinak tuhle sovičku nazvat? To je prostě ultrasova. Aneb jak to dopadne, když se kamarádce zalíbí sovičky, chce jednu taky a vybere si látku se sovičkami :-D

Kojicí noční košile

7. července 2014 v 8:00 | Hraboška

Posledním předporodním šicím počinem byla kojicí noční košile. Posledním doslova, došila jsem ji dva dny před porodem :-). Chtěla jsem něco hezkého a pohodlného už do porodnice. Jejich erární košile sice nejsou vyloženě zlo, ale díky univerzální velikosti estetika trochu vázne a vzhledem k tomu, že jsou z plátna (a ne z úpletu), tak trochu vázne i pohodlí (nemám ráda, když se v posteli chci přetočit na druhý bok a košile mě táhne, toleruju to jen u jedné své báječné zimní flanelové košile).

Kytičková dečka do autosedačky

6. července 2014 v 8:00 | Hraboška

Jelikož se naše miminko mělo narodit začátkem léta, bylo potřeba vyřešit nějak pocení v autosedačce. U první dcery narozené na podzim jsme řešili spíš zateplení a než přišlo léto, z "vajíčka" vyrostla. Letní potah se mi kupovat nechtělo a navíc jsem si vzpomněla, že už loni v létě mě u Jitu moc zaujala dečka do autosedačky. A tak jsem ji ušila.

Opičí zavinovačka

5. července 2014 v 8:00 | Hraboška

Po sérii šití "pro cizí" jsem ještě před porodem stihla i pár věcí pro naše miminko. Chtěla jsem toho sice stihnout mnohem víc, ale člověk míní, děti mění :-). K tomu ostatnímu se dostanu postupně. Jako první vznikla letní zavinovačka z úžasné opičí látky.

Pytlík na chleba

4. července 2014 v 8:00 | Hraboška

Narozenin se nám v rodině v květnu sešlo víc a k jedněm z nich jsem pekla celozrnný žitný chleba (pro zájemce recept zde). A jak jsem si tak večer předem chystala kvásek, napadlo mě, že by to chtělo i nějaký hezký "kabátek" :-)

Nákupní tašky tmavomodrá a zelená

3. července 2014 v 8:00 | Hraboška

Velká kočičí nákupní taška měla v rodině úspěch, tak jsem tašky ušila i mamce a tchýni. Zároveň jsem tím vyřešila dárek k narozeninám, které obě nedávno měly.

Přebalovací podložky a síťky na praní

2. července 2014 v 8:00 | Hraboška

Pokračování k článku o výbavičce pro kamarádku, v první části jsem představila mantinel, povlečení a zavinovačku. Dnes síťky na praní (nejen) plínek a přebalovací podložky.

Zvířátkový mantinel a povlečení do postýlky

30. června 2014 v 8:00 | Hraboška

Kamarádka čeká první miminko, tak jsem jí nabídla svoje šicí služby na část výbavičky. Rozhodla se pro mantinel, povlečení, chrániče matrace, přebalovací podložky a síťky na praní plenek. A jako bonus jsem jí ušila zavinovačku.

Mini crossbody taška

29. června 2014 v 8:00 | Hraboška

Mladší ségra chtěla zkrátit džínové kraťasy ke kolenům na šortky. To jsem provedla, a jelikož mi bylo líto nevyužít ten odstřižený kus nohavice, ušila jsem jí rovnou minitašku přes rameno :-).
 
 

Reklama