Šití

Líza a Bart Simpsonovi

1. července 2015 v 23:26 | Hraboška

Moje sestra s přítelem a přáteli se každoročně účastní maškarních šibřinek. Většinou si mezi sebou domluví nějakou skupinovou masku. Letos padla volba na Simpsonovi a já jsem ségře a jejímu příteli pomáhala s maskou Lízy a Barta :-)

Narozeniny potřetí - jahodové šaty

15. června 2015 v 12:49 | Hraboška

Bylo, nebylo... Před rokem a kousek jsem se s mamkou vypravila na samosběr jahod. Sice už jsem měla vyrobenou dostatečnou zásobu domácí šťávy a přesnídávky, ale ještě jsme chtěli namrazit jahodovou dřeň a pochutnat si na tvarohových knedlících. Neodradilo mě ani to, že mi zbýval týden do termínu porodu, však jsem se cítila naprosto skvěle. Dopoledne jsme tedy s mamkou a za asistence první dcery nasbíraly pár kilo jahod, odpoledne jsem si pak neplánovaně střihla asi šestikilometrovou procházku přes celé město (ujel mi autobus, dítko v kočárku usnulo, bylo krásně...). Večer jsem se pustila do zpracování jahod, mixovala jsem dřeň, zpočátku ignorovala drobné bolesti v podbřišku, vařila trojitou dávku knedlíků, kolem desáté začala počítat intervaly mezi kontrakcemi... a necelé tři hodiny po půlnoci byla dcerka na světě :-). Moje mamka jí neřekne jinak než jahodové dítě, je přesvědčená, že to ohýbání nad řádky jahod přispělo k rozhýbání porodu. Takže když jsem kupovala látku na puntíkatou sukýnku a uviděla v regálu tuhle jahodovou látku, prostě jsem ji tam nemohla nechat a okamžitě jsem věděla, v čem bude to moje jahodové dítě slavit první narozeniny :-)

Narozeniny podruhé - Je mi rock

12. června 2015 v 21:52 | Hraboška

Jak se první narozeniny blížily, přemýšlela jsem, do čeho tu svoji holčičku na oslavu obleču. Šatiček má po starší sestře a sestřenici dostatek, ale ve mně pořád hlodalo, že by to chtělo něco speciálního. A protože doma posloucháme převážně rock a metal, nápad na sebe nenechal dlouho čekat a vznikl tento komplet :-). Nakonec ho na sobě měla až na druhou půlku oslavy a dort a dárky přebírala v něčem jiném, ale o tom zase příště.

Narozeniny poprvé - puntíky a opice

9. června 2015 v 13:17 | Hraboška
Nedávno oslavila druhorozená dcerka první narozeniny. Přemýšlela jsem, co za dárek pro ni vyrobit (nápady na kupované věci jsem přenechala rodině), a nápadů jsem dostala víc. Zrealizovala jsem všechny :-). Jako první představuju ten úplně první (šicí) nápad - komplet opičího bodýčka a puntíkatých pláťáků.

Sourozenecký softshellový komplet s beruškami

11. května 2015 v 13:50 | Hraboška

Nejnovější šicí počin - softshellový komplet s beruškami pro moje holčičky. Na zveřejnění tedy čeká ještě několik dříve ušitých věcí, ale u těch si nejdřív musím udělat pořádek ve fotkách :-). Beruškový komplet z letního softshellu jsem měla v hlavě delší dobu a kupodivu jsem při svém šnečím tempu šití jeho realizaci stihla dřív než příští zimu.

Softshellová podzimní souprava se žirafou

2. dubna 2015 v 22:24 | Hraboška
Na soupravu softshellové bundy a kalhot z letního softshellu jsem se chystala snad rok. Původně ji dcerka měla mít už na jaro (to loňské). Došila jsem ji koncem listopadu... Na bundu ze zimního softshellu už pak nějak nedošlo, ale díky mírné zimě unosila se správně vrstveným spodním oblečením i tuhle. A myslím, že velikostně vydrží až do dalšího podzimu :-)

Tašky pro babičky

29. března 2015 v 20:14 | Hraboška

Velká nákupní taška podle susu se osvědčila nejen mně, už ji mají i mamka a tchýně. A protože jsou s ní spokojené, rozhodla jsem se ji ušít i pro babičky. Dostaly ji k Vánocům... (ano, a zveřejňuju "už" na konci března, ehm...)

Žirafí kapsář zelený

7. ledna 2015 v 23:56 | Hraboška

K zelenému žirafímu mantinelu jsem si do sady ušila ještě kapsář na postýlku. Ten jsem sice po prvním dítěti měla vyhovující, ale jeden je málo, potřebuju mít po ruce věcí víc :-)

Žirafí mantinel zelený

4. prosince 2014 v 8:34 | Hraboška

Na nový mantinel do postýlky jsem měla nastříháno už v květnu, ještě před narozením miminka. No, došila jsem ho v září, zveřejňuju v prosinci... nevíte někdo, jak nastavit každý den o pár hodin navíc? :-)

Fialové žabičkované šatičky

14. listopadu 2014 v 0:02 | Hraboška

Švagrová se v srpnu vdávala. Svatba byla laděná do fialova, a přestože pro hosty nebyl zadán žádný dress code ani požadovaná barva oblečení, řekla jsem si, že by bylo pěkné, kdyby jí neteře hezky ladily. Takže jsem se rozhodla jim šatičky ušít.
 
 

Reklama