Šití

Motýlkové povlečení a zavinovačka

29. října 2015 v 22:42 | Hraboška

Před časem jsem kamarádce šila část výbavičky do postýlky. Jedno povlečení bylo tehdy holčičí, druhé povlečení a mantinel neutrální. A protože holčička brzy dostane brášku, objednala si u mě kamarádka povlečení a zavinovačku v trochu klučičicích barvách, aby chlapeček nemusel spát v růžových medvidkách :-)

Crazy zebří kraťásky a polštářek

15. října 2015 v 20:00 | Hraboška

Když jsem v létě stříhala díly na zebří kraťásky pro ségru, podařilo se mi omylem střihnout jeden přední a jeden zadní díl vzhůru nohama. A protože mi bylo líto díly jen tak vyhodit, schovala jsem si je, později k nim dokoupila černobíle pruhovanou bavlnu a ušila jedny crazy zebří kraťásky pro druhou ségru :-)

SIO plenky

14. října 2015 v 23:39 | Hraboška

Když jsem před téměř třemi lety začala koketovat s myšlenkou, že si pořídím šicí stroj, byla jedním z impulsů touha ušít si vlastní plenky. Část plenkové výbavy jsem podědila po sestřence, část mi babička ušila ze starých prostěradel a flanelového povlečení. Ale já si to chtěla zkusit i sama... No, na první dceru už jsem plenky nestihla, tak jsem si to splnila aspoň u té druhé, po víc jak dvou letech od pořízení stroje :-)

Autíčkové kombinézy pro dvojčata

30. září 2015 v 22:45 | Hraboška

Když prvorozená vyrostla z obrázkové kombinézy, půjčila si ji švagrová pro o rok mladší neteř. Tak ji viděla švagrové kamarádka a zřejmě se jí líbila natolik, že jsem byla požádáná o ušití kombinéz pro její dvojčata - kluky. Myslím, že s kývnutím, že je ušiju, jsem ani dlouho neváhala :-)

Dlouhá volánová sukně červená

10. září 2015 v 11:30 | Hraboška

Konečně jsem si splnila sen o dlouhé červené sukni. Chtěla jsem ji už hrozně dlouho, ale buď jsem v obchodech narážela na samé bílé, černé, zelené a jiné barvy (což o to, ty se mi líbí taky a taky je mám, ale ta jasně červená mi prostě chyběla) nebo byla sukně mimo moje finanční možnosti. Tak mi nezbývalo, než si ji ušít sama :-). Sice mi to opět trvalo hrozně dlouho (peníze na látku jsem dostala před dvěma lety), ale s výsledkem jsem maximálně spokojená! :-) (tedy ne že by tam nebyla jediná chybička, například se mi na jednom místě povedlo látku uprostřed plochy nešikovně prostřihnout, ale to jsou jen pididetaily :-) )

Bambusové proužkované body

9. září 2015 v 23:01 | Hraboška

Bambusový proužkovaný úplet jsem měla doma už minulé léto, že z něj bude tričko pro starší dítko a bodýčko pro novorozené miminko. No, loni na to nějak nedošlo, ale letos jsem konečně ušila aspoň to bodýčko :-).

Ring Sling

8. září 2015 v 19:52 | Hraboška

Letní potah na autosedačku č. 2

7. září 2015 v 21:33 | Hraboška

Léto už sice v podstatě skončilo, takže by se mohlo zdát zbytečné ukazovat tu letní potah na autosedačku, ale tak třeba se bude inspirace hodit příští rok :-). Nějak mám ve zpracování fotek pořád skluz...
Zkrátka a dobře, i druhá dcera dávno odrostla vajíčku, přesedla do autosedačky II. skupiny po starší sestře a té jsme koupili sedačku novou, která by měla vydržet až do puberty. A stejně jako tu první, i tuhle bylo potřeba na parné letní dny vybavit potahem, který trošku zmírní pocení, resp. nasaje pot líp než umělina použitá na sedačce.

Recyklace šatů a sukně

28. srpna 2015 v 18:12 | Hraboška

Jednou za čas probírám skříně a vyřazuju oblečení, které mi buď už není, nebo ho z nějakého důvodu nenosím a nosit už ani nebudu. V prvním kole takové kousky nabídnu v rodině, jestli někdo něco nechce. Z toho, co zbyde, vyberu věci zajímavé materiálově a uložím si je na pozdějí zpracování. Zbytek pak putuje na charitu. Jenže občas se vyskytně věc, kterou už v její původní podobě nosit nemůžu, nikdo ji nechce, ale jen tak rozstříhat nebo dát pryč se mi ji taky nechce. Pak přichází na řadu přešití do nové, nositelné podoby :-).

Zebří polštářky a kraťásky

27. srpna 2015 v 9:41 | Hraboška

Ségra si tak jednou brouzdala po e-shopech s látkami a narazila na tuhle kouzelnou látku "zebry z Madagaskaru". A rozhodla se, že z ní prostě něco musí mít :-). Poprosila mě tedy o polštářek, trenky na spaní a časem ještě bude (snad) peněženka.
 
 

Reklama