Šití

Recyklace těhotenských džín

2. května 2016 v 20:51 | Hraboška

Posledních pár měsíců to vypadá, že nic nedělám. Opak je pravdou, šiju, co mi síly stačí, ale sotva stíhám fotit, na publikaci už čas není. Ale dnes sem něco napsat musím. Dnes totiž blog slaví třetí narozeniny :-). Přesně před třemi lety jsem poprvé zveřejnila něco, co jsem sama ušila - hrací deku pro první dceru. Deka momentálně odpočívá a čeká na svou třetí uživatelku, která se narodí každým dnem. I to je důvod, proč toho tu v poslední době moc není :-). Ale na oslavu blogových narozenin jsem přece jen něco ušila.

Japonský balonek růžovomodrý

16. února 2016 v 20:00 | Hraboška

Poslední předvánoční šicí počin byl japonský balonek pro neteř. Švagrové se libil ten, co jsem šila dřív pro svoji dceru, tak si ho u mě objednala pro Ježíška :-). Ze zbytků látek jsem sáhla po růžové a tmavě modré s kytičkami, takže vznikl balonek sice holčičí, ale přesto nepřeslazený.

Pytlíky na pečivo

15. února 2016 v 20:00 | Hraboška

Před Vánoci jsem také šila další lněné pytlíky na pečivo. Přáním budoucí majitelky byl přírodní základ a aby ladily ke kuchyni se zelenými doplňky.

Autíčková kombinéza podruhé

14. února 2016 v 20:00 | Hraboška

Autíčkové kombinézy pro dvojčata tak nadchly jednu čtenářku blogu, že si u mě objednala podobnou kombinézu pro svého syna. Navlas stejnou jsem ale šít nechtěla (to už by nebyl originál, že :-) ), tak jsem trochu pozměnila některé motivy nebo jejich rozmístění a vznikla autíčková kombinéza č. 2 (vlastně č. 3, protože napoprvé to byly dva kousky a taky nebyly úplně totožné).

Duhová maxisukně podruhé

13. února 2016 v 20:00 | Hraboška

Moje duhová sukně se moc zalíbila jedné známé, takže ze zbytku látek jsem šila sukni ještě jednu. Jen tentokrát jsou barvy obráceně, tedy nahoře u pasu fialová, dolní pruh červený. Taky to vypadá hezky.

Potah jídelní židličky a podsedák

12. února 2016 v 20:00 | Hraboška

Máme krásnou starou dřevěnou dětskou jídelní židličku, ale už nutně potřebovala nový potah. Stejně tak podsedák na židli pro starší dítko putoval do pračky nějak moc často, tak to chtělo něco aspoň trochu omyvatelného. A zároveň vyššího, aby se jí dobře jedlo. Tak jsem zalovila v zásobách látek, vytáhla puntíkatou kočárkovinu, která je trochu voděodolná, a pustila se do díla.

Čertovský pytlík

11. února 2016 v 22:34 | Hraboška

Vím, že zveřejňovat skoro v půlce února pytlík potřebný na Mikuláše je už poněkud pasé... ale nějak jsem se ke zpracování fotek dřív nedostala, no. Tak teď doplním resty z podzimního šití a pak už budou zase aktuální příspěvky.
Čertovský pytlík si u mě objednala známá, trošku představu měla, ale víceméně mi nechala volnou ruku, jen ať to prý není moc děsivé. Tak vzniklo tohle :-)

Jednoduchý mikulášský pytlík (formou i obsahem)

4. prosince 2015 v 19:14 | Hraboška

Do poslední chvíle jsem nebyla rozhodnutá, jestli dětem budu připravovat na Mikuláše nějaký pytlík dobrot nebo ne. Dostanou od babiček, starší ve školce, mladší je to jedno... Ale pak jsem si řekla, že něco jednoduchého bych vytvořit mohla :-). A jednoduché ty pytlíky opravdu jsou - jak provedením, tak náplní.

Adventní kalendář

1. prosince 2015 v 22:02 | Hraboška

Než se dostanu ke zpracování fotek z listopadového šití, mám tu jeden vysoce aktuální výtvor - adventní kalendář :-). Letos jsem ho původně vůbec v plánu neměla, ale protože se účastním Velké adventní výzvy a adventní kalendář byl jedním z úkolů, tak jsem ho prostě vyrobit "musela" :-).

Duhová maxisukně

31. října 2015 v 16:14 | Hraboška

Podzim by měl být krásně barevný. Stačí se podívat třeba na stromy... V oblečení lidí to však je přesně naopak. Jakoby s klesající hodnotou teploměru mizela i nálada nosit barevné věci a ze skříní se vytahují jen tmavé bundy... Tak jsem si řekla, že to trošku rozsvítím a ušila si dlouhou manšestrovou sukni v barvách duhy. A v mém oblíbeném volánovém provedení :-)
 
 

Reklama