Květen 2016

Potah dřevěné jídelní židličky - fotonávod

4. května 2016 v 13:26 | Hraboška |  Návody
Jestli máte doma starší typ dřevěné jídelní židličky a už by potřebovala nový potah, tady je fotonávod, jak na něj :-). Fotky židličky i hotového potahu jsou tady v článku.

Potřebujeme:

Pevnější látku na potah - já jsem použila kočárkovinu, která má vodoodpudivou úpravu, menší zašpinění se tedy dá otřít vlhkým hadrem.
Gumu - kousek ploché prádlové a kousek silnější kulaté + dvojbrzdičku.
Přesné rozměry jsem si při šití bohužel zapomněla poznamenat, ale u gum stačí víceméně zbytky a množství látky na potah určitě odhadnete podle velikosti sedátka židličky :-).

Recyklace těhotenských džín

2. května 2016 v 20:51 | Hraboška |  Šití

Posledních pár měsíců to vypadá, že nic nedělám. Opak je pravdou, šiju, co mi síly stačí, ale sotva stíhám fotit, na publikaci už čas není. Ale dnes sem něco napsat musím. Dnes totiž blog slaví třetí narozeniny :-). Přesně před třemi lety jsem poprvé zveřejnila něco, co jsem sama ušila - hrací deku pro první dceru. Deka momentálně odpočívá a čeká na svou třetí uživatelku, která se narodí každým dnem. I to je důvod, proč toho tu v poslední době moc není :-). Ale na oslavu blogových narozenin jsem přece jen něco ušila.