Jednoduchý mikulášský pytlík (formou i obsahem)

4. prosince 2015 v 19:14 | Hraboška |  Šití

Do poslední chvíle jsem nebyla rozhodnutá, jestli dětem budu připravovat na Mikuláše nějaký pytlík dobrot nebo ne. Dostanou od babiček, starší ve školce, mladší je to jedno... Ale pak jsem si řekla, že něco jednoduchého bych vytvořit mohla :-). A jednoduché ty pytlíky opravdu jsou - jak provedením, tak náplní.


Klasické kupované cukrovinky dětem v podstatě nedáváme. Radši dělám dobroty domácí, kdy přesně vím, co v tom je, a můžu si pohlídat, aby to byly suroviny, které pro ně uznám za vhodné. Takže obsah mikulášského pytlíku je u nás skromný - jablíčko, několik domácích ovesných sušenek a pytlík rozinek. Samé dobré věci :-)


Rozinky - nejoblíbenější bonbony mých dětí :-). Na zabalení posloužily prázdné pytlíčky z prvních dní adventního kalendáře. :-)


Pytlíky jsou z lněné tkaniny, který mi zbyla po šití pytlíků na pečivo. Je to jen obdélník přehnutý napůl, boky sešité, horní okraj založený a prošitý. I v ruce by to šlo ušít :-). Fialová stužka sice není zrovna v mikulášských barvách, ale jiná doma nebyla, do galanterie už jsem se nedostala a hlavně dětem to bude úplně jedno :-). A jak je pytlík prost jakýchkoliv ozdob, můžu ho po Mikuláši použít na cokoliv jiného.


Sušenky jsou moje oblíbené ovesné podle tohoto receptu. Jen jsem si trochu upravila ingredience podle dostupných surovin, takže konkrétně na tuto várku jsem použila: 150 g jemných ovesných vloček, 50 g hladké mouky, 10 g (1 lžíce) moučkového cukru, cca 1 lžíci agávového sirupu, 5 datlí (předem namočených a poté nakrájených na malé kousky), 1 lžičku kypřicího prášku, 1/2 lžičky skořice, 40 g mletých vlašských ořechů, 10 g strouhaného kokosu, 50 g rozinek, 100 g másla, 1 vejce.
Sušenky nejsou tak sladké, jak jsme obvykle u sušenek zvyklí, sladkost obstarávají hlavně rozinky, ostatních sladivých složek je tam jen málo. Ale to přesně mi vyhovuje, zvlášť když jde o sušenky pro děti. Tedy jestli na ně nějaké zbydou... mně totiž chutnají moc :-)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama