Adventní kalendář

1. prosince 2015 v 22:02 | Hraboška |  Šití

Než se dostanu ke zpracování fotek z listopadového šití, mám tu jeden vysoce aktuální výtvor - adventní kalendář :-). Letos jsem ho původně vůbec v plánu neměla, ale protože se účastním Velké adventní výzvy a adventní kalendář byl jedním z úkolů, tak jsem ho prostě vyrobit "musela" :-).Hned v jednom z prvních úkolů bylo jako vedlejší úkol nachystat si vše potřebné pro výrobu adventního kalendáře a promyslet jeho definitivní podobu. To jsem vesele ignorovala, protože já ho přece dělat nechtěla, že. Jenže když jsem v neděli pár minut po půlnoci koukla na zadání nedělního úkolu a to znělo "Dnes tedy kalendář vyrobte, sestavte, naplňte a vystavte na odiv", bylo mi jasné, že ted už tomu neuteču, pokud nechci výzvu vzdát bez boje nebo se "zbaběle" uchýlit k náhradnímu úkolu. Tak jsem bleskově promyslela koncepci, prohrabala se krabicí se zbytky látek, nastříhala obdélníky na budoucí pytlíčky, našla si recept na barevné sušenky a šla spát.


V neděli odpoledne jsem se pak pohybovala prakticky jen mezi šicím strojem a kuchyní. Pytlíčky jsou jen jednoduché, horní okraj jsem začistila na overlocku úzkým třínitným obnitkovacím stehem (bývalo by to rychlé, kdyby stroj nestávkoval a po každém druhém pytlíčku mi nevyvlíkal kličkařové nitě) a pak po rubu sešila boky. Pytlíčky jsem pak naplnila, svázala provázkem a na jeho konec navlékla cedulku s číslem (půjčila jsem si od dětí barevné voskovky :-) ). Na pečlivé zpracování nebylo moc času, úroveň ušití by mohla být lepší, ale dětem je to naštěstí úplně jedno, ty zajímá stejně jen obsah pytlíčku :-). Víc si s tím vyhraju třeba příští rok.


A co je obsahem pytlíčků? Muselo to být něco, co může být dvakrát (pro obě děti) a pokud možno stejné, aby se holky nehádaly. A zároveň trochu zajímavější, než koupené piškoty nebo něco podobného. Vzpomněla jsem si, že mě nedávno někde zaujal recept na veselé cukroví - barevné knoflíky. Tak jsem si navíc ještě hrála s potravinářskými barvivy. Barví dost, z rukou to pořádně pustilo až dnes :-). Těsto je podobné jako na máslové sušenky.


Knoflíky měly u holčiček úspěch, tak snad nám to odpočítávání dní do příchodu Ježíška ten narychlo vyrobený adventní kalendář hezky zpříjemní :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 krizulka krizulka | Web | 3. prosince 2015 v 22:56 | Reagovat

Milá Hraboško, četla jsem Tvůj komentář u Jitu. Moc gratuluji k dalšímu těhotenství!!! Hlavně ať jsi Ty i mimi v pořádku a vše probíhá, jak má :-) držím pěsti!

2 uhrabosky uhrabosky | 4. prosince 2015 v 10:14 | Reagovat

[1]: Křížulko, moc děkuji :-). Zatím je všechno v pohodě a já si to užívám :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama