SIO plenky

14. října 2015 v 23:39 | Hraboška |  Šití

Když jsem před téměř třemi lety začala koketovat s myšlenkou, že si pořídím šicí stroj, byla jedním z impulsů touha ušít si vlastní plenky. Část plenkové výbavy jsem podědila po sestřence, část mi babička ušila ze starých prostěradel a flanelového povlečení. Ale já si to chtěla zkusit i sama... No, na první dceru už jsem plenky nestihla, tak jsem si to splnila aspoň u té druhé, po víc jak dvou letech od pořízení stroje :-)


Donutily mě k tomu dvě skutečnosti. První - druhé dítko je trochu jiná váhová kategorie a z některých plenek po sestře už prostě vyrostla. Druhá - potřebovala jsem na dovolenou plenky, které i při malém objemu budou dobře sát a hlavně se budou co nejlépe sušit. Nechtělo se mi totiž ani na dovolené používat jednorázovky, zvlášť když jsem věděla, že tam budu mít k dispozici sušák a tekoucí teplou vodu (a dezinfekci na praní při nižších teplotách s sebou). Nejlíp sice schnou klasické čtvercovky, ale na větší dítě už mi nepřijdou moc praktické. Pak jsem četla recenzi na plenky Petit Lulu se systémem SIO (Snap In One) a říkala jsem si, že to by mohlo být ono. Koupila jsem jedny originální na zkoušku, okamžitě si je zamilovala a pak podle nich ušila vlastní. Ano, prachsprostě jsem je obšlehla, ale jen čistě pro vlastní potřebu :-).
Výhodou SIO systému je, že savé jádro se do svrchních nepromokavých kalhotek připne na patentky, takže narozdíl od plenky složené na "nudli" nikde necestuje, ale zároveň není plenka tak objemná jako klasická kalhotková. Další výhodou, zvlášť při přebalování starších dětí, které u toho už rozhodně neleží v klidu, je, že se plenka nasazuje celá najednou. Žádné nasazování plenky, zapínání patentků nebo suchých zipů (nebo snappi sponky) a pak ještě navlékání svrchňáčků.
Šila jsem z nasyslených froté prostěradel a županů.

Takhle vypadá základní savé jádro. Skládá se ze dvou k sobě přišitých částí, každá z nich je dvouvrstvá, dole se spínají patentkem. Spodní část má na krajích flísová křidélka, která zachytí dost z případných větších náloží.

Na základní savé jádro se pro zvýšení savosti připíná ještě třívrstvá vkládačka. Buď krátká, akorát tak na délku plenky, nebo dlouhá, přeložená napůl.

Celé savé jádro se dá dobře rozložit, což usnadňuje sušení.

V této podobě čekají složené plenky na vepnutí do svrchňáků.

Svrchňáky jsem ušila zatím jedny, abych měla na střídačku s těmi originálními. Sed lze zkracovat pomocí patentků, takže jsou rostoucí. Byla jsem zvědavá, jak se osvědčí flísové lemy a jsem z nich nadšená. Krásně měkké, nedělají otlaky a vlhkost nepropustí (tedy pokud se přebalí včas).


A jak se plenky osvědčily v akci? Skvěle! Vzhledem k tomu, že dovolenou jsem absolvovali v tom největším srpnovém vedru, schly opravdu snadno. A taky díky teplu běhala dcerka hodně jen tak bez plínek, takže našitá zásoba bohatě stačila (a na kalhotkovky, které jsem s sebou měla pro jistotu, jsem ani nesáhla, jen na jejich supersavou noční variantu). A používám je moc ráda i nadále. Oblíbily si je i hlídací babičky a tetičky :-).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Martina Martina | E-mail | 3. března 2016 v 12:28 | Reagovat

To je úžasný :-) Když jsem to četla, bavila jsem se, taky mám takové nápady, ale zatím jenom v hlavě... Také se nemůžu dočkat až je zrealizuju :-)

2 Mirkajags Mirkajags | E-mail | Web | 28. července 2018 v 4:52 | Reagovat

Peels can help to escape from of all age deficiencies dermatological cover. effects efficient at any time, recommended for skin layer of any type. After light exfoliation disappear minor wrinkles, skin area turns out smooth, without wrinkles. Rehabilitation – three days. The middle peeling well struggles wrinkles (expression, age, affects hardly noticeable pits, removes age spots.
Adaptation – seven days. Profound peeling performing in the beauty clinics. This is very effective procedure, although requires long period adaptation – about four weeks.
<a href=http://chemicalpeel.in/chemical-peel-before-and-after>chemical peel before after</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama