Červen 2015

Recy tepláky z rukávů (+ návod)

30. června 2015 v 22:56 | Hraboška |  Návody

Tepláčků není nikdy dost. Na jaře jsem si to obzvlášť silně uvědomila ve chvíli, kdy začala pískovišťová sezóna. Najednou cácorka neměla co na sebe, protože z tepláků nošených na podzim stihla přes zimu vyrůst. A protože na tepláky se mi nechtělo plýtvat novými látkami, sáhla jsem do syslící skříně pro stará trička, že aspoň vyzkouším šití kalhot z rukávů.

Kapsář na postýlku - fotonávod

29. června 2015 v 22:34 | Hraboška |  Návody
Je tu dlouho slibovaný fotonávod na jednoduchý kapsář k postýlce. Nafoceno někdy na podzim, ale až teď jsem konečně našla ten malý papírek, kam jsem si při šití poznamenala rozměry jednotlivých dílů...
Způsobů, jak ušít kapsář, je celá řada, taky kapes je víc typů... Mně vyhovují (na používání i šití) kapsy, které mají na boku jakoby harmoniku. Celý kapsář si můžete prohlédnout v tomto článku.


Narozeniny popáté - sensory bottles

17. června 2015 v 17:47 | Hraboška |  Ostatní tvorba

Sensory bottles (v češtině asi něco jako smyslové lahvičky, ale zatím jsem to viděla vždy jen v angličtině jako sensory bottles nebo sensory jars) jsem měla v hlavě už delší dobu. Viděla jsem je na různých webech a nápad se mi zalíbil. Takže když jsem přemýšlela, co dát druhé dcerce k prvním narozeninám, bylo jasno. Ono vymýšlejte si taky něco originálního, když už vlastně všechno doma díky prvnímu dítěti je a byt není nafukovací, že... To už pak zbývá hlavně ta vlastní výroba. A jelikož si dcera jako každé dítě hraje nejradši s tím, co vlastně ani hračka není, řekla jsem si, že tohle by se jí mohlo líbit. A měla jsem pravdu! :-)

Narozeniny počtvrté - dort a další občerstvení

16. června 2015 v 12:01 | Hraboška |  Recepty

Stejně jako první dceři jsem i té druhé chtěla k prvním narozeninám udělat dort, který si bude moct celý sníst sama, tedy který bude se surovin vhodných pro roční dítě. Načančané dorty celé pokryté a nazdobené potahovací hmotou sice vypadají na fotkách krásně, ale jednak je podle mě takhle malé dítě ještě vizuálně stejně moc neocení, jednak to pro něj rozhodně není nic zdravého (předpokládám totiž, že i pod tou potahovací hmotou je to prostě klasický dort plný cukru). A hezký dort se dá udělat i ze surovin vhodných pro citlivé miminí zažívání :-)

Narozeniny potřetí - jahodové šaty

15. června 2015 v 12:49 | Hraboška |  Šití

Bylo, nebylo... Před rokem a kousek jsem se s mamkou vypravila na samosběr jahod. Sice už jsem měla vyrobenou dostatečnou zásobu domácí šťávy a přesnídávky, ale ještě jsme chtěli namrazit jahodovou dřeň a pochutnat si na tvarohových knedlících. Neodradilo mě ani to, že mi zbýval týden do termínu porodu, však jsem se cítila naprosto skvěle. Dopoledne jsme tedy s mamkou a za asistence první dcery nasbíraly pár kilo jahod, odpoledne jsem si pak neplánovaně střihla asi šestikilometrovou procházku přes celé město (ujel mi autobus, dítko v kočárku usnulo, bylo krásně...). Večer jsem se pustila do zpracování jahod, mixovala jsem dřeň, zpočátku ignorovala drobné bolesti v podbřišku, vařila trojitou dávku knedlíků, kolem desáté začala počítat intervaly mezi kontrakcemi... a necelé tři hodiny po půlnoci byla dcerka na světě :-). Moje mamka jí neřekne jinak než jahodové dítě, je přesvědčená, že to ohýbání nad řádky jahod přispělo k rozhýbání porodu. Takže když jsem kupovala látku na puntíkatou sukýnku a uviděla v regálu tuhle jahodovou látku, prostě jsem ji tam nemohla nechat a okamžitě jsem věděla, v čem bude to moje jahodové dítě slavit první narozeniny :-)

Narozeniny podruhé - Je mi rock

12. června 2015 v 21:52 | Hraboška |  Šití

Jak se první narozeniny blížily, přemýšlela jsem, do čeho tu svoji holčičku na oslavu obleču. Šatiček má po starší sestře a sestřenici dostatek, ale ve mně pořád hlodalo, že by to chtělo něco speciálního. A protože doma posloucháme převážně rock a metal, nápad na sebe nenechal dlouho čekat a vznikl tento komplet :-). Nakonec ho na sobě měla až na druhou půlku oslavy a dort a dárky přebírala v něčem jiném, ale o tom zase příště.

Narozeniny poprvé - puntíky a opice

9. června 2015 v 13:17 | Hraboška |  Šití
Nedávno oslavila druhorozená dcerka první narozeniny. Přemýšlela jsem, co za dárek pro ni vyrobit (nápady na kupované věci jsem přenechala rodině), a nápadů jsem dostala víc. Zrealizovala jsem všechny :-). Jako první představuju ten úplně první (šicí) nápad - komplet opičího bodýčka a puntíkatých pláťáků.