Leden 2015

Co budu dnes vařit?

17. ledna 2015 v 13:10 | Hraboška |  Recepty
Co budu dnes/zítra vařit - častá otázka většiny hospodyněk. Abych si tohle tápání usnadnila, vytvořila jsem seznam jídel, která více či méně běžně vařím (oblíbená i taková, která jsme zatím jen vyzkoušeli, ale chutnalo nám), aby bylo kam "sáhnout" pro nápad. Vedl mě k tomu tento článek. (Ostatně, pokud máte pocit, že máte doma víc chaos, než uklizeno, že pořád uklízíte a vidět to stejně není, nebo pokud vás jen zajímá, jestli by se něco na systému péče o domácnost dalo zlepšit, mrkněte na celý blog Terapie domova. Já jsem se zapojila a na naší domácnosti to rozhodně je vidět.)
A protože inspirace není nikdy dost, rozhodla jsem se svůj kuchařský repertoár sdílet, třeba někomu pomůže :-). Je to taková všehochuť, klasika i "exotika", zdravé i nezdravé, obyčejné i sváteční, levné i dražší, něco dělám hodně často, něco třeba jen jednou do roka.
Seznam budu průběžně doplňovat, jak si vzpomenu na další jídla. Aspoň k některým se pokusím doplnit i recepty (ať už vlastní nebo odkazy na recepty z internetu). Bude-li vás nějaký recept přednostně zajímat, pište do komentářů, budu se snažit ho doplnit co nejdřív.

Tak dobrou chuť!

Žirafí kapsář zelený

7. ledna 2015 v 23:56 | Hraboška |  Šití

K zelenému žirafímu mantinelu jsem si do sady ušila ještě kapsář na postýlku. Ten jsem sice po prvním dítěti měla vyhovující, ale jeden je málo, potřebuju mít po ruce věcí víc :-)