Kojicí noční košile

7. července 2014 v 8:00 | Hraboška |  Šití

Posledním předporodním šicím počinem byla kojicí noční košile. Posledním doslova, došila jsem ji dva dny před porodem :-). Chtěla jsem něco hezkého a pohodlného už do porodnice. Jejich erární košile sice nejsou vyloženě zlo, ale díky univerzální velikosti estetika trochu vázne a vzhledem k tomu, že jsou z plátna (a ne z úpletu), tak trochu vázne i pohodlí (nemám ráda, když se v posteli chci přetočit na druhý bok a košile mě táhne, toleruju to jen u jedné své báječné zimní flanelové košile).


Většinu úpletů mám v zásobě v menším množství, tak akorát na dětské oblečení. Ale díky nákupu látky na vodácká trička disponuju slušnou zásobou pruhovaného jednolícu (a stále ho dost zbývá, takže různé další pruhované kousky se budou průběžně objevovat), doplňkový modrý jednolíc jsem taky objednala v množství vyšším, než je u mě obvyklé, takže barevné ladění košile je takové námořnické :-)


Nejdřív jsem musela najít vhodný střih. Nakonec jsem jako základ vzala volně dostupný střih na kojicí tričko z BurdaStyle, zkrátila rukávy a prodloužila ke kolenům. Přední modrý díl jsem ještě v přestřižení pod prsy střihla širší a nařasila, aby se pod košili pohodlně vešlo poporodní bříško a látka se moc nenapínala.
Na živůtku se mi líbí, že jde jen o jednoduše se překrývající dva díly, na ušití poměrně jednoduché a na používání dostatečně funkční řešení. Tedy, ušití bylo jednoduché až napodruhé. Nejdřív jsem si to totiž řádně zkomplikovala snahou o úpravu velikosti. Zdálo se mi, že právě ty živůtkové díly jsou takové nízké, že by se mi tam pak nemusela vejít kojicí prsa :-). Tak jsem je trochu zvětšila, ale už mi nedošlo, že se tím změní i průramek pro rukáv. Takže až v posledním kroku, tedy v sešití rukávových a bočních švů jsem zjistila, že to totálně nesedí a nezbylo mi nic jiného, než celou košili rozpárat, živůtkové díly střihnout nové a začít znova. Pro jistotu jsem si nejdřív celou košili jen našpendlila a zkusila, jak bude sedět. Bylo to mnohem lepší než napoprvé, takže na druhý pokus už se povedla (sice ne úplně bez chyb, ale ty jsou spíše kosmetického rázu).


Spodní okraj a rukávy jsem prošívala dvojjehlou, výstřih je lemován proužkem patentu na třetiny, prošitý je taky dvojjehlou.

Košile se nosí báječně, už v porodnici se líbila a doma ji za jinou vyměním, jen když potřebuje vyprat. Běžně nosím velikost o číslo menší, než na jakou je střih, ale to mi právě u noční košile vyhovuje, že je příjemně volná.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama