Stínítko (sluneční clona) na kočárek

24. června 2014 v 13:27 | Hraboška |  Šití

S prvními paprsky jarního sluníčka (ne, neupsala jsem se, jen mám "trošku" skluz ve zveřejňování ušitých výtvorů :-) ) bylo potřeba vyřešit zastínění kočárku. Tedy pro starší cácorku už jen na chvíle, kdy ve sporťáku usne, ale výhledově hlavně pro tu druhou, v té době ještě v bříšku. Plína hozená přes boudu kočárku se mi moc nelíbí a slunečník je k ničemu (stačí mírně změnit směr jízdy a stejně někudy do korby svítí), takže jsem si ušila vlastní stínítko - sluneční clonu.


Loni mi po ušití letní vložky (podložky) do kočárku zbyl ještě kus muchomůrkové látky, tak jsem clonu ušila z ní, aby to hezky ladilo. Potřebovala jsem, aby šla přidělat na jakoukoliv boudu (v té době jen na sporťák, nyní už i na hluboký kočár a na sourozenecký kočárek), takže v zadní části je v tunýlku navlečená tenká prádlová guma, která se navlékne na boudičku a je to. V bocích má clona navlečené šňůrky, kterými ji lze přivázat, kamkoliv je to potřeba. Na madlo, boční tyče, opěrku nohou... jak se to zrovna hodí.
Na každé šňůrce jsou navlečené dvě brzdičky, jednou můžu zafixovat vytaženou clonu, druhá mi usnadňuje přivazování k tyči.

Na hlubokém kočárku ji používám nejčastěji takto - přivázanou k postranním tyčím, vyhrnuju a shrnuju podle toho, jak zrovna svítí.

Díky gumě v tunýlku je umístění clony variabilní, takže když svítí hodně z boku, lze ji taky stáhnout na bok.


Jde přivázat i na madlo kočárku, ale moc to nevyužívám, hůř se mi pak nandává a sundává taška. Ale zase kdyby clona byla z nějakého vodoodpoudivého materiálu (třeba z kočárkoviny), mohla by takhle sloužit i jako nouzová pláštěnka při lehkém deštíku :-).


Clona srolovaná na boudě, když zrovna není potřeba vůbec a nechce se mi ji uklízet.

A takhle fungovala do konce května na sporťáku, jen to přivázání za madlo se neukázalo jako moc praktické (viz výš).ukázka přivázání clony k podnožce
A takhle to vypadalo v praxi nejčastěji - clona přivázna k postranním tyčím a za ní spící dítko unavené po plavání :-). Za bdělého stavu nemělo využití clony u sedícího dítěte moc smysl, cácorka ji pořád odhrnovala, jak chtěla koukat ven.

A teď, když zrovna potřebuju vézt obě děti najednou, to u nás vypadá takhle :-). Clona bez problémů sedí i na sourozenecký kočárek, takže miminko vzadu je zastíněné a staršímu mláděti vepředu můžu hodně sklopit stříšku, aby na něj taky nepražilo.

Během šití jsem fotila, návod na ušití clony najdete zde.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jenisa Jenisa | 25. června 2014 v 10:20 | Reagovat

Ahoj, včera jsem objevila Tvůj web, když jsem pátrala po nějakých návodech pro začátečníky, jak ušít clonu na kočárek, vložku do k. a později snad i celou boudičku. Jsem totální začátečník, tak se prosím přimlouvám za fotonávod na clonu, mám starý kočár a postupně si ho chci takto vylepšit. Mos se mi návody tady líbí. Díky :-)

2 Hraboška Hraboška | E-mail | Web | 25. června 2014 v 12:51 | Reagovat

[1]: Tak to jsem moc ráda, že se návody líbí a jsou užitečné :-). Návod na clonu bude brzy, během pár dní. Fotky už připravené mám, tak zbývá ho jen napsat :-).

3 Iveta Iveta | 17. května 2016 v 20:59 | Reagovat

Moc díky za popis, stínítko jsem s Vaším návodem hravě zvládla a za pár korun ze zbývající látky :-D
Jinak super blog, určitě využiju i další návody - třeba kapsář na postýlku.
díky :-)

4 uhrabosky uhrabosky | 18. května 2016 v 9:13 | Reagovat

[3]: Super, mám radost, že návod slouží dobře :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama