Minitaštička - fotonávod

6. ledna 2014 v 22:31 | Hraboška |  Návody
Malá šicí "pětiminutovka" - návod na minitaštičku do kabelky, určenou na cokoliv. Tyhle konkrétně jsou na dámské vložky.

1. Z vrchní látky, podšívky a tenkého vatelínu vystřihneme obdélníky, v horní části je zastřihneme do kulata. Rozměry zvolíme podle toho, na co má být taštička určená.2. Vatelín položíme na rub vrchní látky a s ohledem na vzor na několika místech prošijeme. Já prošívala podél širokých šedých pruhů. Aby se mi vatelín a látka po sobě neposouvaly, slepila jsem je před šitím k sobě lepidlem ve spreji (stačit bude i normální v tyčince, např. Kores). Přebývající vatelín odstřihneme.
Původně jsem taštičky chtěla zpevnit jen vlizelínem, ale ten se zrovna doma nevyskytoval. A takhle s vatelínem je taštička aspoň hezky měkká, prošívání může při použití kontrastních nití sloužit i jako okrasný prvek.

3. Na vrchní látku přiložíme podšívku (lícem k líci), sešpendlíme (necháme si volný otvor na otočení), po rubu sešijeme a převrátíme na líc. Vyžehlíme.4. Složíme do tvaru taštičky, boky sešijeme k sobě, klopu u okraje prošijeme (pokud možno ne tak křivě jako já :-) )


5. Nacvakneme patentek (nebo jiné zapínadlo) a je hotovo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama